22.03.2014

Śpiewanie przegania strachy

Od 20 marca w sklepach najnowszy numer magazynu Wysokie Obcasy Extra z Dorotą na okładce! A w numerze wywiad z artystką. Zdaniem wokalistki "Śpiewanie przegania strachy"!

Beacie Kęczkowskiej opowiedziała o tym, co ją wzrusza, co wzmacnia, i jak ukształtowało ją życie zawodowe oraz dom rodzinny.

"Co pani zyskała na hartowaniu siebie na scenie w świetle reflektorów?
- Pewość siebie, więcej spokoju, akceptacji samej siebie i otaczającej rzeczywistości. Mocniej stoję na nogach. Ale jeszcze niedawno, gdy dostałam zaproszenie do Krakowa na jubileusz wydawnictwa a5, byłam przejęta i strach wrócił. Gośćmi wieczoru mieli być poeci, m.in. Wisława Szymborska. Najważniejsi polscy poeci, którym się mogę tylko kłaniać, a ja mam coś zaśpiewać?! Marek Napiórkowski powiedział mi wtedy: "Pamiętaj, że jesteś świetną wokalistką, dlatego cię zaprosili. Ty masz się znać na śpiewaniu". Na tej bazie buduję pewność siebie: nie muszę się na wszystkim znać.

[...] 

Pewność siebie daje nam spokój?
- Wraz z wiedzą przychodzi pokora. Kiedy byłam młodsza, wydawało mi się, że jestem mistrzynią świata w śpiewaniu. Jednak im więcej miałam doświadczenia, tym bardziej zauważałam swoje braki, Myślenie o sobie w kategoriach mistrza świata wynikało z młodości, ale też niepewności własnie..."