31.12.2010

Ważne aktualności 2010

Weź udział w nagraniu trójkowej audycji!
11.12.2010

Chcesz na własne oczy zobaczyć jak odbywa się nagranie audycji Marcina Zaborskiego „Biuro myśli znalezionych" oraz wziąć w niej udział? Bohaterami są wybitni twórcy, artyści, naukowcy i byli politycy, którzy dzielą się życiowym doświadczeniem oraz prezentują osobiste refleksje na różne tematy. Zapraszamy w środę 15 grudnia o godzinie 18:00 do Studia im. Agnieszki Osieckiej.
Jako, że program jest nagrywany w Trójkowym Studiu - nie może w nim zabraknąć muzycznych akcentów. Podczas najbliższczego nagrania o świąteczny nastrój zadbają: Dorota Miśkiewicz i Marek Napiórkowski. Audycji można słuchać w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Szczegóły na www.polskieradio.pl.

 

Spełnienie mikołajkowych marzeń
08.12.2010

Z okazji Mikołajek 3 grudnia 2010 r. Fundacja Dziecięca Fantazja spełniła w Warszawie marzenia aż 9 dzieci. Wymarzone prezenty wręczali: Agata Młynarska, Krzysztof „Diablo" Włodarczyk, Ania Wiśniewska, Ewelina Flinta, Artur Chamski, Katarzyna Montgomery, Dorota Miśkiewicz, Paulina Przybysz i Candy Girl.
Zachęcamy do wsparcia działań Fundacji, która poza spełnianiem marzeń, pozyskuje środki na leczenie dzieci zmagających się z ciężkimi chorobami - www.f-df.pl.

 

Dorota i Louis Winsberg we Wrocławiu
14.11.2010

19-go listopada Dorota pojawi się jako gość w koncercie gitarowej gwiazdy z Francji - Louisa Winsberga i jego nowej formacji „La dans du vent", której szeregi zasilają nie mniej znane nazwiska sceny francuskiej (m.in. Lindley Marthe znany ze współpracy z Joe Zawinul'em). Wydarzenie to będzie stanowić inaugurację jednego z najbardziej interesujących wydarzeń muzycznych w Polsce - Wrocławskiego Festiwalu Gitara 2010. Zachęcamy do zapoznania się z programem festiwalu.

 

Promocja albumu „Wisława Szymborska"
26.10.2010

Zapraszamy na wyjątkową dwugodzinną rozmowę z Wisławą Szymborską, którą urozmaicą piosenki wykonywane przez: Hannę Banaszak, Dorotę Miśkiewicz, Grzegorza Turnaua, Stanisława Soykę, Włodzimierza Nahornego. Spotkanie poprowadzi Baszka Marcinik i Michał Rusinek.
Jutro, 27.10.2010, godz 20:05, radiowa „Trójka" - TRANSMISJA NA ŻYWO!

 

SZPICZAŚCI wiedzą, że rak to nie wyrok!
01.10.2010

Dorota Miśkiewicz została jedną ze Szpiczastych! Artystka wie, jak ważny jest SZPIK, dlatego rok temu dołączyła do rejestru w banku dawców szpiku kostnego, a teraz wsparła swoim wizerunkiem ogólnopolską kampanię społeczną „Szpiczaści", organizowaną przez Fundację Urszuli Smok „Podaruj życie" | www.podarujzycie.org

Szpiczaści - to osoby, którym nie jest obojętny los osób chorych onkologicznie! I Ty nie bądź obojętny... www.szpiczasci.org

 

„8 zachwytów" Doroty Miśkiewicz
18.09.2010

W kioskach pojawił się już październikowy numer „Dobrego Wnętrza", w którym Dorota zdradza czytelnikom jakie są jej ulubione miejsca, przedmioty i nie tylko.
Romantycznie, trochę retro. Jeśli Prowincja, to tylko w Krakowie, jeśli jazz, to w Łomiankach. Dowiesz się więcej czytając rubrykę „Gwiazda i wnętrza - 8 zachwytów Doroty Miśkiewicz".

 

Wywiad dla „Manager's Life"
26.08.2010

Obszerny wywiad przeprowadzony przez samą redaktor naczelną ukazał się w magazynie MANAGER'S LIFE (sierpień-wrzesień 2010).
„Jako dziecko musiała zapewne przechodzić Pani ciężkie ćwiczenia w klasie skrzypiec, a inne dzieci grały wtedy w piłkę...
Znałam dzieci, które były w tej samej sytuacji, bo chodziły ze mną do szkoły muzycznej. Faktycznie trzeba na to poświęcać wiele godzin, ale mnie nie zajmowało to aż tak dużo czasu. Dziś uważam, że nie ma takiej konieczności, żeby tracić całe dzieciństwo w imię doskonalenia warsztatu. Trochę luzu i zabawy jest potrzebne, jeżeli granie ma nam sprawiać przyjemność. Przyznaję, że ćwiczenie na skrzypcach to ciężkie doświadczenie, bo ten instrument nie daje szybkiej satysfakcji, a w kość dostają przy okazji również domownicy i sąsiedzi..."
Zachęcamy do lektury całości!:)

 

TRÓJKA charytatywnie dla Bogatyni
11.08.2010

13 sierpnia br. w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie z inicjatywy przyjaciół Turnieju Małych Form Satyrycznych odbędzie się koncert charytatywny na rzecz poszkodowanych w powodzi mieszkańców Bogatyni.
Koncert poprowadzą Artur Andrus i Maria Czubaszek. Wystąpią: Włodzimierz Nahorny, Wojciech Karolak, Dorota Miśkiewicz, a także Piotr Bukartyk, Krzysztof Daukszewicz, „Czerwony Tulipan" i inni. W trakcie programu słuchacze będą mogli wysyłać sms-y. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane dla powodzian.
„Bogatynia była wspaniałym miejscem, gdzie grało się dużo dobrej muzyki. Wystąpiłam tam w listopadzie 2008 roku, podczas trasy koncertowej promującej moją trzecią płytę. Mam nadzieję, że uda się zebrać fundusze, aby ten odległy zakątek Polski również miał szansę powrócić do stanu sprzed powodzi. Zapraszam do słuchania piątkowej transmisji."
Transmisja koncert na żywo w radiowej TRÓJCE od godz. 18:05!

 

„Lubuskie warte zachodu..." w TVP 2
14.07.2010

W najbliższą niedzielę 18 lipca na antenie TVP 2 będzie można obejrzeć koncert „Lubuskie warte zachodu - wino, kabaret i śpiew". Koncert odbył się 27 czerwca w Amfiteatrze w Zielonej Górze z okazji Dni Województwa Lubuskiego. Na scenie wystąpili m.in. Dorota i Henryk Miśkiewicz. Początek emisji o godz. 20:00.
Natomiast już jutro Dorota wspólnie z Marszałkiem Województwa Lubuskiego, opowiedzą o tym wydarzeniu w programie „Pytanie na śniadanie" po godz. 10:20.

 

„Mazurek" - książeczka z płytą dla dzieci 
28.05.2010

To opowieść o muzyce, dzieciństwie i dorastaniu Fryderyka Chopina - opowieść słowami, dźwiękami i kolorami. Baśniowa, a jednocześnie prawdziwa. Wykonawcami piosenek są wybitni polscy wokaliści jazzowi: Dorota Miśkiewicz, Mieczysław Szcześniak, Agnieszka Wilczyńska i Janusz Szrom.
Premiera koncertowa, połączona jednocześnie z premierą wydawnictwa, odbędzie się 30 maja na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego.
Więcej o płycie, a także fotorelacja z nagrań w szczegółach poniżej:)

 

„Caminho" Złotą Płytą!
03.05.2010

Miło nam poinformować, że płyta CAMINHO uzyskała status „Złotej Płyty" w kategorii pop. Cieszymy się niezmiernie i śpieszymy donieść, że uroczyste wręczenie odbędzie się 10 maja br., podczas Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy w Bydgoszczy.

Dziękujemy wszystkim, którzy kupili krążek Doroty i przyczynili się do tak wysokiej sprzedaży! Pamiątkowa płyta powędruje również do współproducentów albumu - Marka Napiórkowskiego i Tomasza Kałwaka oraz firmy Sony Music.

 

Festiwal „szene: Polen" w Dreźnie
06.04.2010

W związku z licznymi mailami i pytaniami dotyczącymi występu Artystki w Dreźnie, informujemy, że koncert odbędzie się w ramach „Festival szene: POLEN", odbywającego się w dniach 1-9 maja 2010. Societaetstheater przy współpracy fundacji Kulturstiftung Dresden banku Dresdner Bank już po raz czwarty zorganizuje festiwal, przybliżający widzom kulturę i sztukę wybranego kraju europejskiego. Szczegóły pojawiły się dzisiaj w dziale NAJBLIŻSZE WYDARZENIA.

 

Golgota Polska – Janowi Pawłowi II w hołdzie
31.03.2010

Już jutro premiera albumu „Golgota Polska", w nagraniach którego udział wzięła Dorota. Tegoroczna płyta jest ostatnim projektem, wieńczącym pięcioletni cykl papieski, którego pomysłodawcą jest ks. Jerzy Ossowski.
W przeddzień 5. rocznicy śmierci Papieża, odbędzie się również niezwykły koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II. Oratorium skomponowane przez Andrzeja Zaryckiego i Włodzimierza Korcza do słów Moniki Partyk, wykonają: Alicja Majewska, Dorota Miśkiewicz, Beata Paluch, Marek Bałata, Grzegorz Wilk, Piotr Cugowski, Halina Winiarska, Jerzy Kiszkis, Nikodem i Marcel Legunowie, Orkiestra Symfoniczna im. K. Namysłowskiego w Zamościu pod dyr.Tadeusza Wicherka oraz chór Capella Gedanensis.
TVP1 zaprasza na emisję koncertu 2 kwietnia o godz.12:30 (cz.1) oraz 3 kwietnia o godz.12:10 (cz.2).

 

MAGIA MARZEŃ jest wśród nas...
26.03.2010

29 marca odbędzie się koncert charytatywny „Magia Marzeń", będący realizacją pragnienia podopiecznego Fundacji Mam Marzenie, Mateusza. Jedna z Marzycielek, Natalia, napisała wiersz w podziękowaniu za zrealizowane marzenie, a muzykę skomponował Patryk Huńkowski. I tak powstał utwór „Wspomnienia". Podczas jutrzejszego koncertu wykonają go po raz pierwszy Mieczysław Szcześniak oraz Dorota Miśkiewicz, którzy zaprezentują również inne utwory ze swojego repertuaru.

 

Dorota i Włodzimierz Nahorny w programie Chopin2010.pl
12.03.2010

Program Chopin2010.pl, prezentowany na antenie Programu 1 Telewizji Polskiej, w sposób nowoczesny i atrakcyjny ukazuje wydarzenia obchodów Roku Chopinowskiego.
W najbliższym odcinku usłyszymy Dorotę Miśkiewicz z Włodzimierzem Nahornym. Emisja w sobotę 13 marca o godz. 08:15 w TVP 1. Archiwalne wydania na stronie chopin2010.tvp.pl.

 

„Śrubki" - premiera płyty Michała Jurkiewicza
22.02.2010

Dziś na stacji kolejowej w Jędrzejowie odbędzie się premiera płyty pianisty, kompozytora, aranżera Michała Jurkiewicza, współpracującego na stałe z Grzegorzem Turnauem. Jako że autor jest zapalonym miłośnikiem i znawcą kolejnictwa, album traktuje o pociągach. Specjalnie na okoliczność premiery została skonstruowana motodrezyna, którą będzie się można dziś przejechać.
W projekcie „Śrubki" udział wzięli m.in: Dorota Miśkiewicz, Grzegorz Turnau, Zbigniew Wodecki i Kuba Badach.

 

SERCA BICIE - Festiwal Andrzeja Zauchy
21.01.2010

Dorota Miśkiewicz to kolejna gwiazdą, która uświetni II Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca bicie" - wyjątkowe muzyczne przedsięwzięcie łączące pokolenia oraz pasje w jednym czasie i miejscu.
Młodzi wokaliści wybrani głosami jury będą mieli okazję wystąpić w maju w Operze Nova na jednej scenie z artystami, którzy już potwierdzili swój udział w koncercie oraz z tymi, których nazwiska pozostają na razie tajemnicą...

 

Styczniowe koncerty we Włoszech 
06.01.2010

Dorota wraz z Markiem Napiórkowskim pojawiła się na dwóch koncertach we włoskim Udine. Wedle gazety Messangero di Udine, do szczególnie udanych należał występ w najstarszej kawiarni w mieście, Caffe Caucigh, w której muzyka jazzowa gości regularnie. Pobyt Doroty w Udine zapowiada współpracę z włoską asocjacją Numar Un.


buy adobe creative suite 6 design premium vad innehåller kamagra cialis på kvinnor viagra spanien adobe photoshop cs5 price in malaysia price adobe illustrator clomiphene to buy in uk zovirax topical ointment buy bestil viagra på nettet bijsluiter cialis 20 mg tenormin buy billig kamagra oral jelly singulair buy online uk medicintilskud til viagra buy wellbutrin uk