08.06.2014

Kultura w zasięgu ręki!

Wystartował ogólnopolski projekt Kultura Na Widoku realizowany przez Legalną Kulturę, której ambasadorem jest Dorota Miśkiewicz. Celem projektu jest promocja legalnych źródeł kultury oraz uczczenie rocznicy 25-lecia Wolności. Na specjalnych regałach ustawionych w największych miastach w Polsce, zdigitalizowana podziemna twórczość z czasów „Solidarności" spotyka się z kulturą współczesną w cyfrowej rzeczywistości. Projekt otrzymał wyróżnienie „Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25-lecie Wolności".
Na regale MUZYKA oczywiście płyta "ALE"!

Na regałach znajdują się cyfrowe wersje współczesnych propozycji dla wszystkich pokoleń. Do pobrania jest ponad 600 tytułów książek, filmów, gier i utworów muzycznych. By je pobrać wystarczy połączyć się z udostępnioną za darmo siecią wi-fi i pobrać wybrany utwór za pomocą QR kodu lub linku. Połowa udostępnionych materiałów jest dostępna za darmo, pozostałe w bardzo przystępnych, promocyjnych cenach. Wszystkie udostępniane dzieła będą linkowały do legalnego źródła, które odbiorcy będą mogli poznać i korzystać z niego również po zakończeniu kampanii.

Głównym celem kampanii jest promocja świadomego i legalnego uczestnictwa w kulturze. Realizując projekt Kultura Na Widoku Fundacja pragnie poszerzać wiedzę na temat istnienia nowoczesnego i łatwego dostępu do kultury z legalnych źródeł, uświadamiając odbiorcom, że są one owocami transformacji i stanowią wspólne dobro, za które ponosimy odpowiedzialność.

Więcej informacji na www.kulturanawidoku.pl


Inauguracja Kultury Na Widoku w Gdańsku, fot. Krzysztof Mystkowski


Inauguracja w Warszawie z udziałem Krzysztofa Króla - doradcy Prezydenta RP. fot. Przemek Blechman